_________________________

© 2018

WSZYSTKO O MOJEJ MATCE

Michał Borczuch / Tomasz Śpiewak

Premiera 22 kwietnia 2016 roku w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie.

"Wszystko o mojej matce" tytułem nawiązuje do filmu Almodovara, nie jest jednak jego teatralną adaptacją. To osobisty projekt Michała Borczucha i Krzysztofa Zarzeckiego inspirowany postaciami ich matek, które w roku 1986 i 1998 zmarły na raka. To przedstawienie dorosłych synów, półsierot, którzy mają do dyspozycji jedynie strzępy pamięci dziecka i nastolatka. Z pomocą zaproszonych do projektu aktorek i realizatorów chcą opowiedzieć o niemożliwej (bo zdeformowanej przez pamięć) historii odchodzenia matki lub nawet fascynacji jej chorobą, odbiorem choroby w kontekście przemian społeczno-politycznych w Polsce pod koniec lat 80-tych i 90-tych.

Michał Borczuch znany jest łaźniowej publiczności ze spektaklu „Paradiso” - projektu, w którym wzięły udział osoby ze spektrum autyzmu. Obecnie jest jednym z najciekawszych polskich reżyserów młodego pokolenia. Kilkukrotnie był nominowany do Paszportu Polityki, a w ubiegłym roku zdobył statuetkę Boskiego Komedianta za najlepszy spektakl festiwalu Boska Komedia - „Apokalipsę”.

Tomasz Śpiewak - autor
Michał Borczuch - reżyseria
Tomasz Śiewak - dramaturgia
Dorota Nawrot - scenografia
Bartosz Dziadosz - muzyka
Jacqueline Sobiszewski - reżyseria świateł
Michał Dobrucki - multimedia

OBSADA: Iwona Budner, Monika Niemczyk, Halina Rasiakówna, Ewelina Żak, Krzysztof Zarzecki, Marta Ojrzyńska, Dominika Biernat

Głosu w spektaklu udzieliła Barbara Kinga Majewska.

łaźnianowa.wszystkoomojejmatce